ساعات اداری همه روزه به جز روزهای تعطیل تا 16:00
  • با ما تماس بگیرید

    9116-18 3630 41 98+

  • ایمیل

    btcoir@gmail.com

  • تماس با ما
 دستگاه جوش  Co2 فلزات

دستگاه جوش Co2 فلزات

دستگاه های جوش انواع مختلفی دارند که یکی از پرکاربردترین آنها دستگاه جوش co2 میباشد. اما دستگاه جوش co2 چیست؟ دستگاه جوش co2  برای اتصال فلزاتی مورد استفاده قرار میگیرد که در کارخانجات تولیدی و صنایع کاربرد دارند. از جمله صنایعی که از دستگاه جوش co2 استفاده میکنند میتوان به صنایع دوچرخه سازی، خودرو سازی، نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع تولید لوازم خانگی و دیگر صنایع را نام برد. دستگاه جوش co2 تحت گاز دی اکسید کربن کار میکند و برای جوشکاری قوس الکتریکی مناسب میباشد. دستگاه جوش co2 چیست؟ در بیشتر دستگاه های جوش معمولا از الکترود استفاده میشود که این الکترود در مدت کوتاهی تمام شده و جوشکار مجبور به قرار دادن الکترود جدید خواهد شد. دستگاه جوش co2 اینگونه نیست و یک سیم جوش به جای الکترود مورد استفاده قرار میگیرد که مدت زمان زیادی تا تمام شدن آن طول خواهد کشید. دستگاه جوش co2 چیست؟

مزایای دستگاه جوش co2 چیست؟

یکی از بزرگترین مزیت های دستگاه جوش co2 همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد مستمر تغذیه شدن دستگاه جوشکاری میباشد. دستگاه جوش co2 نیازی به الکترود ندارد و توسط سیم جوش تغذیه میشود که همین موضوع میتواند روند جوشکاری را تا حد بسیار زیادی تسریع کند. حوضچه مذاب و قوس الکتریکی در دستگاه جوش co2 به راحتی قابل مشاهده میباشد که همین موضوع یک مزیت برای آن به حساب می آید. سیم جوشی که برای تغذیه در دستگاه جوش co2 به کار رفته است از قطر کمی برخوردار است که چگالی جریان را تا حد زیادی بالا میبرد. سرباره نیز در دستگاه جوش co2 حذف و یا بسیار کم شده که این موضوع نیز از مزیت های دستگاه به شمار میرود.

کاربرد دستگاه جوش co2 چیست؟

دستگاه جوش از تجهیزاتی در صنایع محسوب میشود که بدون آن امکان تولید وجود نخواهد داشت. درست است که عمده کاربرد دستگاه جوش co2 در صنایع میباشد اما از این دستگاه در برخی از کارگاه ها و همچنین آهنگری ها برای تولید برخی تجهیزات و وسایل نیز استفاده میشود. به طور مثال از دستگاه جوش co2 برای تولید محافظ شاخ گوزنی نیز استفاده میشود. این محافظ در ساختمان های مسکونی و بر سر در خانه ها زیاد دیده میشوند و جلوه بسیار زیبایی را در کنار حفاظت از ساختمان به وجود می آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *